Zastupovaná vinařství

TENUTA SETTE PONTI - Italské vinařství roku 2015

Sette Ponti Estate v roce 1950 koupil Alberto Moretti otec stávajícího majitele Antonia Morretiho od Margherity a Marie prinzecen savojských. Usedlost je situována přímo v srdci regionu Chianti blízko Arezza a Florence. Jméno Tenuta Sette Ponti je počet mostů přes řeku Arno mezi Arezzem a Florencií (13 mostů). První z těchto mostů Buriano Bridge z 13 století je vyobrazen na pozadí obrazu Mona Lisa od Leonarda da Vinci. Móda, víno a umění to vše je zde. V Sette Ponti se produkují velká vína v harmonii se starodávnou regionální tradicí.

Velikost farmy je v současnosti 330 ha, z toho 50 ha vinic. Na zbylé výměře se pěstuje kukuřice, slunečnice a chová se Chianina skot společně se vzácným plemenem prasat Cinta Senese.

V rámci produkce vína se pěstuje tradiční Sangiovese a Cabernet Sauvignon s Merlotem. Půda je jílovito-písčitá, která navíc obsahuje oblázky vápence a galestra. Vinohrad je vysázen v hustotě 6666 rostlin na ha. Nejstarší vinice o rolzloze 3 ha byla vysázena v roce 1935 a z odrůd na ní převažuje Sangiovesse.

FEUDO MACCARI

Móda, víno, umění. Dobré věci v životé. Antonio Moretti i přes svůj úspěch v Toskánsku stále hledal nové výzvy. Během svých návštěv Sicílie koncem devadesátých let se zamiloval do oblasti Val di Noto na východě Sicílie. V roce 2000 začal kousek po kousku skupovat malé celkem 50 vinic, kde se dostal na konečnou výměru 50ti ha. To byl začátek jeho nového enologického experimentu nesoucím jméno FEUDO MACCARI.

Některé z vinic jsou více jak 30 let staré ležící v různých nadmořských výškách na rozmanitém podloží. Nero d´Avola je odrůda, která nejlépe vystihuje tuto oblast. Jedná se o odrůdu s velkou tradicí, která je v současnosti velice oblíbená mezi milovníky vína. Vynikající struktura, bohatost a plná chuť předurčuje toto víno pro delší zrání. Vinice jsou osázeny v hustoté 5555 ks na ha což přináší výraznou kvalitu jak hroznům, tak vínu. Odrůda je ideální pro horké a větrné klima, ale má poměrně vysoké výrobní náklady vzhledem k tomu že veškeré úkony musejí být dělány ručně.

POGGIO AL LUPO

Antonio Moretti Cuseri v roce 1999 koupil půdu v oblasti Magliano regionu Maremma s cílem produkovat skvělá vína na toskánském pobřeží.
Vinařství se nachází na rozloze 24 ha (z toho 15 ha vinic vysázených v kopcovité části zvané Magliano Hills). Vinice Sangiovese (3ha), Cabernet Sauvignon (6ha) a Vermentino (7 ha), jsou vyvedeny systémem Cordon v hustotě 6666 hlav/ha a rostou v nižších úrovních kopcovitého pobřeží kolem 140 metrů nad mořem s jižní a jihozápadní expozicí.
Hluboké podloží obsahující pískovec, vápenec a jíl s drobnými kameny na povrchu. Révy pěstované na Morellino di Scansano (uznána jako DOCG od roku 2006) jsou soustředěny v nejvyšší nadmořské výšce.

ORMA Bolgheri

Antonio Moretti Cuseri zakoupil vinici ORMA v roce 2004. Jedná se o vinohrad vysázený v roce 1999 – 2000 systémem vedení révy spurred cordon v hustotě 7800 hlav / ha a s průměrným výnosem 45hl/ha. Celková rozloha 7ha z toho 5,5 ha osázeno vínem odrůd Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc .
Hluboké podloží obsahující oblázkový štěrk s obsahem jílu a menšího množství písku je ideální pro místní teplé podnebí.
Vinice se nachází v těsném sousedství s vinohrady produkujícími vína Sassicaia a Ornellaia.

CHAMPAGNE PAUL GOERG 1er Cru

Vinice Paul Goerg 1er Cru se nachází v okolí města Vertus jižně od Epernay. Zpracováváno na Champagne je pouze 1/3 toho nejlepšího z produkce. Z tohoto důvodu je kladen velký důraz na základní dobu zrání v lahvích, která je u Blanc de Blanc minimálně 3 - 4 roky.

STELLENRUST WINE ESTATE

Vinařství Stellenrust bylo založeno v roce 1928. Jedná se o jedno z největších rodinných vinařství v Jižní Africe. Polovina rozlohy vinic se nachází ve Zlatém trojůhelníku regionu Stellenbosch, kde se produkují jedny z nejlepších červených vín. Druhá polovina vinic se nachází v oblasti Bottelary Hills, kde se produkují jedinečná bílá vína.

PATRIARCHE PÉRE & FILS

Se sídlem přímo v srdci města Beaune od 18. století je PATRIARCHE Pére & Fils jedním z nejstarších regionálních obchodníků s vínem a je hluboce zakořeněn v rámci tradic Burgundska. Značka PATRIARCHE Pére & Fils je symbolem tradice, kvality a zkušeností výroby a prodeje vína. Název společnosti je odvozen od Jean- Baptisty Patriarche, který roku 1780 společnost založil. Vinné sklepy a sídlo společnosti jsou situovány v objektu, který byl v 17 století klášterem Řádu Nanebevzetí Panny Marie. Vína prodávána pod značkou PATRIARCHE jsou vyráběna s velkým důrazem na každý detail a zrají ve sklepích v samém srdci města Beaune.