Toskánsko

TENUTA SETTE PONTI  - Italské vinařství roku 2015

Sette Ponti Estate v roce 1950 koupil Alberto Moretti otec stávajícího majitele Antonia Morretiho od Margherity a Marie prinzecen savojských. Usedlost je situována přímo v srdci regionu Chianti blízko Arezza a Florence. Jméno Tenuta Sette Ponti je počet mostů přes řeku Arno mezi Arezzem a Florencií (13 mostů). První z těchto mostů Buriano Bridge z 13 století je vyobrazen na pozadí obrazu Mona Lisa od Leonarda da Vinci. Móda, víno a umění to vše je zde. V Sette Ponti se produkují velká vína v harmonii se starodávnou regionální tradicí.

Velikost farmy je v současnosti 330 ha, z toho 50 ha vinic. Na zbylé výměře se pěstuje kukuřice, slunečnice a chová se Chianina skot společně se vzácným plemenem prasat Cinta Senese.

V rámci produkce vína se pěstuje tradiční Sangiovese a Cabernet Sauvignon s Merlotem. Půda je jílovito-písčitá, která navíc obsahuje oblázky vápence a galestra. Vinohrad je vysázen v hustotě 6666 rostlin na ha. Nejstarší vinice o rolzloze 3 ha byla vysázena v roce 1935 a z odrůd na ní převažuje Sangiovesse.

Stáhnout prezentaci

Řadit dle: