STELL white - 2018

STELL white - 2018

Vinařství: Stellenrust

Zaměření tohoto vína je vytvořit lehké, příjemné vína nízkovýnosových vinic nabízející výjimečnou ovocnou chuť.

80% Chenin Blanc, 20% Sauvignon Blanc.

Hrozny použité pro toto víno pochází 5-15 roků starý vinic vysazených vysoko v oblasti Bottelary Hills. Typ půdy se skládá z vinic s červeným kamenitým jílem a z vinic s převládajícím písčitým podložím. Hrozny na písčitých půdách dozrávají rychleji, a proto ztráty v kyselosti se snižují smícháním s odrůdou Sauvignon, která je pěstována na žulovitém podloží což podporuje kyselost a svěžest vína. To vytváří řadu různých příchutí ve stejném bloku vinic a vínu dodává hloubku.
Hrozny se sbírají v optimální zralosti kolem 22 (Balling stupňů) a šťáva se nechává po určitou dobu v kontaktu se slupkami z hroznů. Šťáva vždy částečně projde fermentací přírodními kvasinkami, než se naočkuje speciálním kmenem kvasinek “Vin2000”, které podpoří bohaté zralé aroma ve víně. Vínná šťáva je fermentována za studena v nerezových tancích po dobu 2 až 3 týdnů při teplotě mezi 11 - 15 ° C a je ponechána na kvasných kalech po dobu min. 3 měsíců a poté se vino finalizuje a stáčí.

Vůně obsahuje silně ovoce guava a tóny hrušek. Chuť ukazuje svůdné zralé tropické ovoce s vůní zelené trávy která postupně na patře přechází v dochuť grepu s pikantní kyselinkou. Skvělý doprovod pro pikantní kuře nebo čerstvý Caesar salát.

Alkohol:13% / pH: 3,32 / Celková kyselost: 6,5g/L / Zbytkový cukr: 5,7g/L

Ocenění:

Prague Wine Trophy 2017 - Prague Gold

Kód:
gpc-422772
Expedice:
do 5 pracovních dnů