Peppergrinder’s Shiraz - 2011

Peppergrinder’s Shiraz - 2011

Vinařství: Stellenrust Wine Estate

The Peppergrinder’s Shiraz je symbolem, čeho je Shiraz z oblasti Golden Triangle schopný. A je výsledkem výborných půdních podmínek, klimatu a starého vinohradu.

Vinice používaná pro toto víno je jedinou vinicí odrůdy Shiraz, která byla vysazena v roce 1952. V prvotní fázi byl vinohrad vysázen v rámci tabákové plantáže v oblasti Helderberg. Bohužel později tato vinice byla odprodána družstvu, ale v posledních 5 letech jsme šli nad rámec standartních norem na ochranu a zachování těchto starých vinic a některé z nich jsme pomohli vrátit do původního stavu.

Hrozny se sbírají s cukernatostí 24 – 25 Ballingů. Rozmělněné hrozny se macerují za studena po dobu 24 hodin v otevřených betonových tancích. drcené a nechá chladnou macerátu po dobu 24 hodin v otevřených fermentorů. Poté se do vinného rmutu aplikují francouzské kvasinky Rhone a 10-14 dní probíhá fermentace na slupkách s ručním promícháváním každé 3 hodiny. Poté se odstraní slupky a alkoholická a malolaktická fermentace je dokončena v nerezových tancích. Zrání v sudech se pohybuje mezi 20 – 24 měsíci s tím, že 95% zraje ve francouysk0m dubu a 5% v americk0m dubu.

The Peppergrinder je Shiraz, který se hodí k většině masných jídel jako hovězí steak na zeleném pepři, nebo jehněčí na grilu.
Alkohol: 13,9%, pH: 3,58, Celková kyselost: 5,8g/L, Zbytkový cukr: 2,5g/L

Ocenění:

  • J.Platter - 4 hvězdy
  • IWSC - stříbrná medaile
Kód:
gpc-422377
Expedice:
do 5 pracovních dnů